Untitled-2_edited.png

%100 DOĞAL KEDİ KUMU

         Zeolite&Bentonite

ZEOLİT NEDİR ?

Zeolitler, bir dizi yumuşak yapılı, mikro gözenekli minerallerdir. Milyonlarca yıl önce volkanik patlamaların bir yan ürünü olarak oluşmuşlardır. Zeolitin yapısı benzersizdir ve minerale çok çeşitli iyonları barındırma yeteneği verir. Bu nedenle doğal bir moleküler elek görevi görür. Zeolit, toksinleri, ağır metalleri, radyoaktif parçacıkları, gazı ve amonyağı tutar. 

Zeolit içeren kedi kumu tüm kedilerin rahatlıkla kullanabileceği bir tuvalet alanı yaratır.   Kedilerin tuvalet alanlarında nem ve ıslaklıklardan dolayı bakterilerin üremesi muhtemeldir. Bu durum kedileri , hem fiziksel hem de sağlık açısından olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle kediler için tuvalet alanı son derece önemlidir. Amonyak kokusu ve benzeri kokular kedi ve insan sağlığı açısından zararlıdır, bu kokuların minimuma düşürülmesi gerekir. Zeolit, Gözenekli yapısı ve yüksek iyon değiştirme kapasitesi sayesinde birçok çeşit gazı ve kokuyu; suyu ve nemi; petrokimyasal maddeleri, düşük düzeyde radyoaktif elementleri, amonyumu, toksinleri, ağır metalleri ve pek çok solüsyonu tutma ve soğurma özelliğine sahiptir. Gözenekli yapısı sayesinde   %40 oranında su tutma kapasitesine sahiptir. Katyon değiştirme özelliği ile amonyağı ve kötü kokuları tutar, dışkıyı sertleştirir ve ufaltır. Hijyenik tuvalet alanı yaratmak için son derece uygun ve doğal bir madendir.


Zeolit içeren kedi kumunun genel olarak özelliklerini inceleyecek olursak;

- %100 doğaldır.

- Ortamdaki kötü kokuları tutar. 

- Sıvıyı ve nemi hızlıca emer.

- Bakteri oluşumunu engeller

- İdrar ve dışkıda ki amonyak ve benzeri kokuları , gazları emerek ortama yayılmasını engeller.

- Kediler için ; rahat, temiz ,kuru ve kokusuz bir ortam sağlar.

- İnsanlar, hayvanlar, çevre ve doğaya karşı tamamen zararsızdır     

-Kedilerin yemesinde, yalamasında dahi bir sakınca yoktur.

- Kedilerin tüylerine parlaklık verir.

- Kedilerin cildini tahriş etmez

- Pençe ve tüylerini temiz tutar

-Patilere yapışmaz

-Anti -stres özelliği sağlar

Untitled-2_edited.png

KEDİ TEPSİSİNİ 4-7 CM DOĞAL YO-CAT İLE DOLDURUN. KULLANILAN KUMU GÜNLÜK OLARAK KALDIRIN VE HAFTADA BİR KEZ KALDIRILAN MİKTAR KADAR DOĞAL KEDİ KUMUNU EKLEYİN. KEDİ KUMU KABINI AYDA BİR KEZ DEZENFEKTE EDİN VE HER İŞLEMDEN SONRA ELLERİNİZİ YIKAYINIZ.YO-CAT'İ TUVALETE ATMAYIN,.

Bizimle İletişime Geçin

+905351053388
+90 312 437 51 59

Neva Masquerade Kedi
  • Instagram

Find us on Instagram